TUS - YDS

TUS - YDS

Tusem Eskişehir şubemiz 2006-2007 yılında TUS(Tıpta Uzmanlık sınavı) Eğitimini vermeye başlamıştır. Eğitmen kadromuz ve yayınlarımız genel merkezimiz Ankara'dan ayarlanmaktadır.

Tus (Tıpta Uzmanlık sınavı) yılda Nisan ve Eylül aylarında yılda iki sefer yapılmaktadır. Sınav sistemine istinaden eğitimlerimizde Ekim-Mart ve Mayıs-Ağustos olmak üzere yılda 2 kez tüm temel ve klinik derslerimiz işlenmekteydi. 2012 yılından itibaren yıllık sistem dediğimiz ( Ekim - Haziran aylarında 9 aylık) YILLIK PROGRAM'a geçiş yapmış bulunmaktayız.

Yıllık programa geçiş amacımız ise; ESOGÜTIP fak. Öğrencilerimize daha uygun, fazla saat, kendileri ve okul sınavları için en azından ayda 1 hafta sonu boş bırakacak şekilde daha verimli bir sisteme geçiş yapmış bulunmaktayız. Bu sistemde öncelik tabi ki öğrenci arkadaşlarımızındır. Fakat Eskişehir ve mevcut ilçelerdeki pratisyen hekimlerimizde faydalanmaktadır. Mevcut eğitime katılıp Nisan Tus için Mayıs sonuna kadar ders takibi yapıp sonrasında Ankara Algoritmik Tus Kampına gönderiyoruz. Bu şekilde de herhangi bir şekilde konu eksiği yaşamalarını önlüyoruz.

ESOGÜ yakınında da öğrencilerimizin eğitimlerinde eksik kaldıkları veya tam olarak anlaşılmayan konuları tekrar edebilmeleri için de offline şubemizle de değerli hekimlerimize yardımcı olmaktayız.

Mevcut sistemimiz hakkında biraz daha geniş bilgilendirme yapacak olursak;

Dönem 4

4 büyük stajla(KADIN DOĞUM, DAHİLİYE, GENEL CERRAHİ, PEDİATRİ) başlangıç ve Offline eğitim.

Dönem 5

Temel + klinik derslerin tamamı, Offline eğitim ve her ay 1 Türkiye geneli deneme.

Dönem6

Temel+ klinik derslerin tamamı, Offline eğitim ve her ay 1 Türkiye geneli deneme.

Yapılan kampanya ve kayıt paketlerine göre de Tus kampı veya Vaka kampına gönderiyoruz.

Daha ayrıntılı bilgi için şube yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz.