HAKKIMIZDA

Hakkımızda

ÖNDER DİL EĞİTİM MERKEZİ 1987 yılında Köprübaşı Çağlayan İşhanı Kat:6da eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. 2001 yılında İstiklal Mahallesi Çınar Sokak No:6 adresinde mevcut kendi binasına taşınarak faaliyetlerini sürdüren Önderdil’in 1999 YILINDA Kütahya Şubesi, 2003-20004 öğretim yılında da Kıbrıs Şehitleri Caddesi Sipahi İşhanı’nda Eskişehir B Şubesi açılmıştır. Daha sonra öğrenci kapasitemizin artması nedeniyle B şubemiz Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:41 (Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nün karşısı) adresine 2010 Mayıs ayında taşınmıştır.

2003-2004 öğretim döneminde Atatürk Caddesi No:74 (Stadyum karşısı) adresinde eski adıyla ÖSS, şimdiki adıyla YGS-YLS olan dersanecilik hizmeti başlatılmıştır. İlk beş yıl BİL yayınları kullanılarak ve isim hakkıyla hizmet verilmiştir. Son beş yıldır ise Türkiye’nin en saygın ve güvenilir yayınlarından olan Pİ ANALİTİK yayınları ve isim hakkı kullanılmaktadır. Bütün bu süre içerisinde yapılan sınavlarda çeşitli Türkiye dereceleri kazanılmıştır.

2007-2008 öğretim döneminden beri Şair Fuzuli Caddesi Esen Sokak No:27 Eskişehir adresinde ilköğretim (SBS) dersaneciliği yapılmaktadır. Fen liseleri, askeri liseler ve anadolu liselerine girişte yüksek başarı oranı ve Türkiye dereceleri elde edilmiştir.

Önderdil ayrıca Türkiye’deki sayılı TOEFL-IBT test merkezlerinden biridir. 2006 yılından beri bu sınavları başarıyla gerçekleştirmektedir.

Bunlara ek olarak 2005-2006 öğretim yılından günümüze kadar olan süreçte YDS sınavında Türkiye’de ilk 500 içerisine, Eskişehir’de ilk 10 içerisine giren her öğrencisini 2 haftalığına başlarında bir öğretmen olması koşuluyla İngiltere’ye göndermektedir. Tüm giderleri (otobüs, uçak, İngiliz ailenin yanında konaklama, üniversite kampüsünde eğitim, kitap ücretleri, kurs sertifikası, tam gün Londra gezisi ve yapılacak bütün turlar dahil) Önderdil tarafından karşılanmaktadır.

Eskişehir Valiliği’nin 04.02.2010 tarihli oluru ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 05.02.2010 tarih ve 1896 sayılı yazılarıyla kurumumuza TUS(Tıpta Uzmanlık Sınavı) hazırlık kursu açma yetkisi verilmiştir. Belirtilen tarihten itibaren bu alandaki kurslarımız ve çalışmalarımız güncellenerek devam etmektedir. Önderdil aynı zamanda TUSEM-YESTUS Eskişehir Franchising şubesidir.

Kurumumuzda İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça, İtalyanca, İspanyolca, Çince,Japonca, Bulgarca ve yabancılara Türkçe dil eğitimleri verilmektedir.